Viimase hetke reisid

Mis on viimase hetke reisid? Vastata konkreetselt on väga raske.

Võib juhtuda, et viimase hetke reiside hinnad avaldatakse juba kuu enne reisi, vaid vahepeal hea hind tuleb ainult mõni päev enne reisi. Paraku hind on sõltuvuses kohtade olemas oleva arvust ning hotellide poolt saadud pakkumistega. Juhul, kui väljumis kuupäev on juba lähedal ja kohti on veel palju alles, siis tihti peale hinnad langevad, vaid vastasel korral hinnad tõusevad.

Kindlasti peab ka arvesse võtma, et viimase hetke pakkumisi ei pruugigi tulla juhul, kui tegu on koolivaheaja reisidega või jõulude-ja aastavahetuse ajal. Tavaliselt müüakse neid reise juba varakult täishinnaga välja. Kui reisini on jäänud vähem, kui kuu aega, siis peab arvestama sellega, et hinnad võivad muutuda päeva pealt ning olukorda kohtade vähenemisega jälgitakse pea iga päev.

Sammuti pakutakse ka viimase hetke reisidel loteriimajutust. Loteriimajutuse puhul on tavaliselt teada ainult hotelli kategooria, ehk tärnide arv ning hotelli nimi selgub kohapeal. Samuti ei saa garanteerida, et suurema seltskonnaga reisides, satuvad kõik samasse hotelli. Loteriimajutuse hotell ei pruugi asuda keskuses ega ranna lähedal.

Viimase hetke reisid on loterii. Kui veab, siis võib reisi saada soodsama hinnaga, vaid võib ka reisist üldse ilma jääda, kui liiga kaua oodata.