Lastega reisil


Reisidokumendid

Igas vanuses lastel peab piiriületuseks olema oma reisidokument. Reisidokumendiks on pass või ID-kaart. ID-kaardiga saab reisida ainult Euroopa Liidu riikides.

Lapsed reisil ilma oma vanemateta

Kui alaealised lapsed reisivad koos vanavanematega või koos teiste täiskasvanutega, kes ei ole tema vanemad, on vajalik piiriületuseks kaasa võtta lapsevanemate notariaalselt kinnitatud nõusolek lapse reisilemineku kohta. Täpsemat infot saate notaribüroost.

Lend

Alla 2a lastele, kes reisivad ilma oma istekohata, ei ole lennule oma pagasilimiiti ette nähtud. Tsharterlendudel (kõik reisikorraldusfirmade tellimuslennud) ei ole pardal tavaliselt spetsiaalset väikelapsevoodit, laps istub terve lennu aja vanema süles ning kinnitatakse õhkutõusmise ja maandumise ajal turvarihmadega. Väiksema lapsekäru saab lennule registreerida koos muu äraantava pagasiga, see arvestatakse lapsevanema pagasilimiidi hulka (olenevalt lennukompaniist 15 kuni 20kg reisija kohta). Käru saab lennujaamas pakkida kilesse (tasuline teenus).

Majutus

Alla 2a lastele saab hotellituppa tellida beebivoodi. Sisestame beebivoodi soovi alati juba broneeringut tehes tellimusse, kuid hotellid ei saa selle olemasolu garanteerida - beebivoodeid on hotellides piiratud arv. Kui ühte tuppa majutub neljaliikmeline pere kahe lapsega, siis paigutatakse tuppa üks lisavoodi ning beebivoodi tuppa enam lisaks ei mahu. Paljudes hotellides on avaramad peretoad, mis on tavaliselt kallimad, kui standardtoad. Leidub hotelle, kus ka standardtoad on nii avarad, et kummalegi lapsevoodile on piisavalt ruumi (näiteks Maritim Jolie Ville Golf & Resort Sharm el Sheikhis). Laste lisavoodina kasutatakse tihti lahtikäivat diivanit.